Mesai Saatleri Dışında ₺ Cekimi?

Tarih:2024-06-15 16:20:54

Adınıza kayıtlı Akbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Fibabanka, Türkiye Finans Bankası, Vakıfkatılım, QNB Finansbank, Şekerbank ve Anadolubank hesabınız varsa TL yatırma ve çekme işlemlerinizi 7/24 yapabilirsiniz.

İşleminizin EFT (Farklı Bankalar Arası Transfer) olması durumunda mesai saatleri sonrasında TL gönderimi yapılmamaktadır. FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) kurallarına göre 100.000 TL’ye kadar olan bankalar arası TL çekim işlemleriniz 7/24 gerçekleşmektedir.

Bankaların mesai saatleri farklılık gösterebilmektedir. Gönderim süresi ve EFT bitiş saatlerinde oluşan yoğunluğu da göz önüne alarak saat 16.29 itibariyle açılan TL çekim talepleri ilk iş günü bankaların mesaiye başlamasıyla birlikte karşılanmaktadır. Cumartesi-pazar günleri ve resmi tatiller mesai dışı günlerdendir.

Mesai saatleri içerisinde açılan talepler birkaç dakika içerisinde karşılanmaktadır. Banka mesai saatleri sonrasında ilettiğiniz Türk Lirası çekim talebiniz EFT ise takip eden ilk iş gününde gerçekleştirilmek üzere sıraya alınır. Türkiye’deki bankacılık sistemi işleyişi gereği, banka mesai saatleri dışında EFT işlemleri kapalıdır.

ÖNEMLİ:

  • Sadece kendi adınıza açılmış bireysel, vadesiz, TL hesaplarına çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İptal butonlarını kullanarak henüz onaylanmamış taleplerinizi iptal edebilirsiniz. Bu durumda talep ettiğiniz tutar tekrar kullanılabilir bakiyenize eklenir.

Ara